Su Jeti Makina İmalatı

Su Jeti ile kesme makinaları düzlemsel parçalar kesebilen 2 veya 2,5 eksenli makinalar, boyutlu hacimsel parçalar kesebilen 5 eksenli makinalar veya 6 eksenli robotların birleştirilmesi ile oluşturulan kesme hücreleri şeklinde temel olarak gruplandırılabilir.

Kesme Tablalarımız;

- 1250 x 2500 mm veya 2000 x 4000 mm çalışma alanına sahip standart ölçülerde veya talep edilen özel ölçülerde imal edilebilmektedir.
- İki paralel X ekseni arasındaki bağlantı parelel(Tandem) sürülen servo motorlarla sağlanır. Bu sayede mekanik iletim elemanlarından (ortak tahrik mili, dişli kayış) kaynaklanabilecek pozisyon sapmaları, dolayısıyla kesilen parçadaki şekil bozuklukları bertaraf edilmiş olur.
- Y ve Z eksenlerinin tamamı dikdörtgen kesitli boru şeklindeki körük içine alınmıştır, bu önlem sayesinde kesme ortamına yakın olan Y ve Z eksenleri, ortamda bulunan su ve abrasivden tamamen yalıtılmış olur.
- Makinamızda kullanılan doğrusal yatak ve tahrik sistemleri, aynı zamanda diğer sistem imalatlarımızda da kullandığımız ve satışım yaptığımız BOSCH veya SKF marka ürünler olması itibariyle sürekli stoklanmızda bulunmaktadır. Hareketli donanımlarda olabilecek sorunlarda, değişmesi gereken parçaların sevkıyatı İstanbul'daki firmamızın stoğundan çok kısa sürede yapılmaktadır. Benzer durum yüksek basınç ünitesi için de geçerlidir.STREAMLINE PROIII

STREAMLINE PRO serisi yüksek basınç pompalar, su jetiyle kesme teknolojisinde üretkenliği ve verimliliği önemli ölçüde artırmıştır. Yenilikçi yüksek basınç pompaları azamî 6.200 bar çalışma basıncında hem saf su hem de aşındırıcı su jetiyle kesme için tasarlanmıştır. 45 kW veya 93 kW olarak iki STREAMLINE PRO modeli mevcuttur.
4.100 barda geleneksel su jetiyle kesme ile karşılaştırıldığında, artan maksimum basınç aralığı aşağıdaki yararları sunmaktadır:
- Daha yüksek kesme hızları,
- Geliştirilmiş kesme kenarı kalitesi,
- Düşük aşındırıcı tüketimi,
- Daha yüksek verimlilik.


STREAMLINE SL-VI

Pompa üniteleri üç farklı güçte mevcuttur (22, 37 ve 74 kW). Gerektiğinde, STREAMLINE SL-VI azami 4.136 bar yüksek basınçlı su temin eder. Böyle yüksek basıncın gerekli olmadığı bu alanlarda STREAMLINE SL-VI daha düşük bir basınçta malzemeyi kesebilir.CNC Ünitesi, Tahrik Motorları ve Yazılım

Kartezyen koordinatlarda hareket eden makinamızın eksenlerinin hareketi servo motorlarla(Siemens), kontrolü ise Siemens CNC ünitesi(828D veya 840D) ile gerçekleştirilir.
CNC ünitesine bilgi girişi, LANTEK Expert Cut yazılımıyla yapılır.
Scanner ile şekil tarayarak veya digitizer ile direk şekil tanımlamak mümkündür Kesim sırası simule edilebilir, istenirse değiştirilebilir. Kesime şekil konturunun içinden veya dışından delerek başlanabilir, deldikten sonra esas kesim konturuna dik, açısal veya eğrisel yaklaşmak mümkündür. İçice geçirilecek parçaların konturlerinin mm'nin alt katlarında içe veya dışa doğru kaydırmak böylece sıfırdan başlayan derz boşluklanna ulaşmak mümkündür.
Toplam kesim uzunluğu yazılım tarafından hesaplanmak sureti ile yapılacak işin kesim süresi önceden net olarak belirlenmektedir.Yardımcı Donanımlar


- Abrasiv depolama ve sevk ünitesi,
- Soğutma ünitesi,
- Su yumuşatma/hazırlama ünitesi,
- 6 bar basınçlı hava sağlamak üzere, en küçük kapasiteli bir kompressor,
- Su kesilmelerinde, imalatın (kesimin) durmaması için su deposu.